Deadpool (2016)

↓ Pokaż szczegóły ↓


Deadpool


Ocena: 7,6


"Deadpool" to wywrotowa czarna Wodewil – drwiny napuszonego kina o herosach w obcisłych trykotach plus niemiłosierna zgrywa z popkultury i show-biznesu. Od fanów dla fanów. czytaj dalejEkranizacja jednego z najoryginalniejszych komiksów Marvel Comics. Wade Wilson (Ryan Reynolds) - Swego czasu pełnomocnik służb specjalnych, a Właśnie lancknecht - chłop (pańszczyźniany) zostaje nielegalnemu eksperymentowi, w wyniku którego nabywa niezwykłych mocy samouzdrawiania. Od tego miejsca staje wpakowywać się sławetny jako "Deadpool" i wyposażony w nowe zdolności a także czarne świadomość humoru wyrusza z misją wymierzenia sprawiedliwości człowiekowi, który Omal zniszczył mu życie.Szczegóły

reżyseria: Tim Miller
scenariusz: Rhett ReesePaul Wernick
gatunek: KomediaAkcjaSci-Fi
produkcja: USA
premiera: 12 lutego 2016 (Polska) 21 stycznia 2016 (świat)
boxoffice: $783 112 979 top #85

3 Komentarzy

 1. Avatar Gazor090
  Gazor090

  "Deadpool" w znakomity sposób łączy to, co najlepsze w tradycyjnych blockbusterach spod znaku Marvela, z całkowicie nowym stylem bohatera, którego największą bronią nie są miecze czy pistolety, ale diabelnie dobre poczucie humoru.

 2. Avatar Wrekonize
  Wrekonize

  Reklamowa artyleria, która wsparła informację o "resuscytacji" postaci Deadpoola na wielkim ekranie, wywoływała tyle samo nadziei co obaw. Łatka ograniczenia wiekowego "R-rated" miała być gwoździem do trumny stajni Fox, ale Ryan Reynolds i spółka udowodnili wszystkim, że "Deadpool" jest innowacyjnym, znakomitym kinem rozrywkowym z najwyższej półki.

 3. Avatar Kamil0232
  Kamil0232

  Film Millera to jedna z najlepszych kinowych adaptacji komiksowych, jakie dane nam było kiedykolwiek zobaczyć. Nie tylko zaskakująco trafnie oddaje ducha oryginalnych historii obrazkowych, ale i pokazuje je widzom z zupełnie nowej, od dawna wyczekiwanej perspektywy, wynosząc je na nowy poziom. Pokazuje nam, że filmy o bohaterach w kolorowych kostiumach nie muszą być wcale grzeczne, proste i stale opierane na podobnych koncepcjach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*