Bohemian Rhapsody (2018)

↓ Pokaż szczegóły ↓


Bohemian Rhapsody


Ocena: 8,3


Porywająca opowiastka o zespole Queen, jego muzyce i niezwykłym wokaliście Freddie’em Mercurym (Rami Malek – cykl TV ”Mr. Robot”), który przełamując stereotypy i konwencje, zdobył respekt niezliczonych fanów. Negatyw ukazuje błyskotliwą karierę zespołu, który wyrazy wdzięczności ikonicznym utworom i rewolucyjnemu brzmieniu wspiął wkraczać na szczyty sławy, dokąd skandalizujący natura życia Mercury’ego niech ręka boska broni postawił wszystkiego obok znakiem zapytania. Triumfujący repatriacja zespołu przy koncertu na Czyn Live Aid z udziałem cierpiącego na śmiertelną chorobę Mercury’ego wszedł na trwałe na historii muzyki rockowej i po w obecnym czasie doba stanowi motywacja inspiracji dla wszystkich tych, którzy czują swawolić inni, niepoprawnych marzycieli i wielbicieli muzyki na całym świecie. ... więcejSzczegóły

reżyseria: Bryan Singer
scenariusz: Anthony McCarten
gatunek: BiograficznyDramatMuzyczny
produkcja: USAWielka Brytania
premiera: 2 listopada 2018 (Polska) 24 października 2018 (świat)
boxoffice: $774 049 187 top #88

3 Komentarzy

 1. Avatar mat_queen
  mat_queen

  Trudno oceniać film o zespole, do którego jest się tak bardzo emocjonalnie nastawionym…"Bohemian Rhapsody" to wizja oparta w dużej mierze na przypuszczeniach, prawdopodobieństwach i symbolach. Moim zdaniem wizja udana i wzruszająca.

 2. Avatar Matoru
  Matoru

  Ten film to hołd złożony muzyce Queen, choć bynajmniej nie jest to panegiryk na cześć zespołu. Tak samo jak nie jest to rzetelna biografia. Reżyser chciał uchwycić tu coś innego. Fenomen, który porywał (i porywa) serca i umysły, każdego wrażliwego człowieka.

 3. Avatar DziurawaMarysia
  DziurawaMarysia

  Kiedy usłyszałem, że powstaje fabularny film o brytyjskiej kapeli Queen, to pomyślałem, że to nie może się udać, że nawet największy ekran kinowy jest zbyt mały, aby zmieścić cały kunszt muzycznego zespołu wszech czasów (z całym szacunkiem dla fanów Zeppelinów, Beatlesów i Pink Floydów, ale królowa może być tylko jedna). Ponadto jak obsadzić aktora do roli Freddiego? Na całe szczęście Bryan Singer (w tym przypadku bardzo znamienne nazwisko) wyszedł z całej sytuacji obronną ręką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*