Bogowie (2014)

↓ Pokaż szczegóły ↓


Bogowie


Ocena: 8,0


"Bogowie" to Dziesiąta muza nakręcony Podług gatunkowego podręcznika. Tutaj zawiązanie, akcji, tam zwrot, Tutaj zgrabne scenariuszowe analogie, tam nośne one-linery. Bodaj uzyskać zamierzoną lekkość, nakaz chwili Ale – w istocie rzeczy – chirurgicznej precyzji realizacyjnej. I Palkowski daje radę, wyborowo reanimując uproszczenie i tłocząc w niego pula świeżej krwi. czytaj dalejOpowieść o buntowniku, który rzucił prowokacja naturze, władzy i własnym ograniczeniom. To Błona fotograficzna o pierwszym udanym polskim przeszczepie serca dokonanym Za pomocą prof. Religę w Zabrzu. Bicz/dopust boży nieudanych operacji, Usiłowania o każde inwazja serca, wielkie ambicje i bolesne porażki, Wyizolowanie geniusza, który stanął Wyłącznie Anty swoim mentorom i rozpoczął rewolucję w polskiej medycynie. Jaką cenę musiał uiścić zapłatę Po sukces?Szczegóły

reżyseria: Łukasz Palkowski
scenariusz: Krzysztof Rak
gatunek: BiograficznyDramat
produkcja: Polska
premiera: 10 października 2014 (Polska) 18 września 2014 (świat)

3 Komentarzy

 1. Avatar Wruwr
  Wruwr

  Ze skrajności w skrajność, z maszyny w człowieka i na odwrót. Religa tasuje ludzkimi odczuciami, samemu nie zdając sobie sprawy, jak zabawa w Boga może się dla niego skończyć. Nie interesuje go jego własne zdrowie, samochodem solidnie przekracza dozwoloną prędkość, mając na celowniku rozwój medycyny, zupełnie nie licząc się z konsekwencjami ewentualnego wypadku. Nie ucieka od odpowiedzialności, ale wszelkie porażki znosi z ignorancją i brakiem pokory, tak, jakby to był tylko chwilowy przystanek na drodze do sukcesu.

 2. Avatar Gooosik
  Gooosik

  „Bogowie” to kino przyjemne, które poprzez głównego bohatera opowiada o Polsce, naszych lękach i obawach oraz stawianiu pierwszych kroków w przyszłość.

 3. Avatar BartekPwl
  BartekPwl

  Cieszy mnie kurs, jaki obrał Palkowski. Reżyser pokazuje, że polscy twórcy wreszcie nauczyli się kręcić filmy po amerykańsku (w dobrym tego słowa znaczeniu).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*