Kolagen to rodzaj białka włóknistego, którego odpowiednia zawartość w naskórku decyduje o jędrności i sprężystości.

W związku z tym, że z czasem ludzki organizm traci zdolność samoistnej produkcji kolagenu w tkankach żeby poprawić stan skóry i zahamować jej proces starzenia się fachowcy w zakresie kosmetyki zalecają wykorzystywanie środków z zawartością kolagenu.

Kolagen pozyskiwany jest z białka pochodzenie zwierzęcego i roślinnego. Spektakularne rezultaty zapewnia kuracja z zastosowaniem kolagenu z białka rybiego, który swoją budową jak również właściwościami jest najbardziej zbliżony do ludzkiego. Pozyskiwany z ryb kolagen na zmarszczki występuje w różnych postaciach i w zależności od rodzaju środka uzależniony jest sposób jego stosowania. Proponowane w sprzedaży preparaty z kolagenem aktywnym mogą mieć postać płynną, występować w postaci tabletek, kremów, żelów a także balsamów. Zanim zdecydujemy się na kurację trzeba wcześniej dobrze sprawdzić jak stosować kolagen na twarz, żeby uzyskać jak najlepsze efekty.

eleverlash

Żeby kuracja przy zastosowaniu preparatu z kolagenem w postaci kremu lub żelu przyniosła oczekiwane efekty powinna być odpowiednio stosowana. Ich wytwórcy najczęściej zalecają nakładanie kremów kolagenowych na dokładnie oczyszczoną zarówno z makijażu jak również innego rodzaju zanieczyszczeń skórę twarzy. Po takim przygotowaniu naskórka nakłada się cienką warstwę preparatu wklepując go delikatnie palcami w kierunku zgodnym z układem mięśni. W przeciągu pięciu do ośmiu minut krem powinien zostać całkowicie wchłonięty.

Jeżeli na skórze pozostaje zauważalna a nawet wyczuwalna jego warstwa oznacza, że za duża jest ilość aplikowanego preparatu. Dopiero po całkowitym wchłonięciu się kremu czy żelu w strukturę skóry w celu zapobieżenia towarzyszącemu kuracji ściągnięcia naskórka warto zastosować swój codzienny odpowiednio dobrany do potrzeb skóry krem. Preparat kolagenowy stosuje się zazwyczaj raz w ciągu doby. Można go stosować na noc lub na dzień. Warto podczas kuracji przynajmniej raz w tygodniu zaaplikować sobie peeling, by usunąć z wierzchniej warstwy skóry obumarłe tkanki i wzmocnić w ten sposób wchłanianie się kolagenu.